Bursa +90 (224) 223 20 30 info@bursaadresisitme.com

REM – Gerçek Kulak Ölçümü

Her bireyin kendine has özellikleri vardır; Buna gözleri, burnu, parmak izi ve hatta kulakları da dahildir.

Bir işitme cihazının seçimi, takılması ve ayarlanmasında kişinin dış kulak yolu, kulak kanalının boyutu ve şekli önemli rol oynar. Çünkü kulağın akustiği ve rezonansı kulak kanalının boyutu ve şeklinden etkilenmesidir.

İşitme cihazı uygulamasında mutlaka REM (Gerçek kulak ölçümü) yapılmalıdır. Bu cihaz kulak kanalının akustik özelliklerini hesaba katan değerlendirme metodu olduğundan çeşitli seviyelerde uyaran gönderilerek, işitme cihazının etkisi kontrol edilir. Prob mikrofon ile referans mikrofon arasındaki cevap farkı bize arada elde edilen kazancı gösterir. İşitme cihazının en iyi şekilde programlanmasının yolu gerçek kulak ölçümünü yapmaktır. Uyarlanabilir odyoloji çözümlerinde, işitme cihazı uzmanlarımız, işitme cihazlarınız ile nasıl duyduğunuzu gerçek kulak ölçümü ile kontrol etmektedirler.

Mevcut işitme cihazlarınızdan memnun değilseniz, mevcut işitme cihazlarınızı gerçek kulak ölçümü için merkezlerimize bekleriz. Son teknoloji ekipmanlara sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Sonuçların çıktıları alınıp dosyanızda arşivlenir.

Gerçek Kulak Ölçümü Faydaları;

  • Konuşma seslerinin etkili bir şekilde duyabilmenin önemli ve temel işlevine odaklanır
  • Hem sizi hem ailenizi uygulama sürecine dahil eder
  • Anında ve somut sonuçlar sağlar
  • Yeni işitme cihazlarınızı kullanırken güveninizi ve rahatınızı arttırır
  • Kalıp seçiminin ve ventilasyonun kazanca etkisini gösterir
  • İşitme cihazlarının daha doğru programlanmasını sağlar
  • Kontrol ziyaretlerinizin sayısını azaltır

Gerçek kulak ölçümünün size nasıl daha keyifli bir işitme cihazı deneyimi sağlayabileceğini öğrenmek için Adres İşitme Cihazı Merkezleri ile iletişime geçmek için 541 632 4992 nolu telefonu arayınız.

Bir cevap yazın

Uzmana Danışın