Bursa +90 (224) 223 20 30 info@bursaadresisitme.com

Soğuk Havalarda İşitme Cihazı Kullanımı

Soğuk Havalar İşitme Cihazlarına Zarar Verir mi?

Günümüzde işitme cihazları nano kaplama  ter, toz, su ve neme karşı dayanıklı) ile üretilse de bu faktörlerden kesinlikle etkilenmeyeceği anlamına gelmemektedir. Soğuk havalar, kullanılan işitme cihazlarınıza zarar verebilir. İşitme cihazlarına zarar veren genellikle soğuk-sıcaklık değildir.

İşitme cihazları üretim tesislerinde mevsimsel bantlardan geçmektedir. İşitme cihazlarına zarar veren biriken nem ve yoğuşmadır. Soğuk havalarda dışardan evin içine girdiğimizde gözlüğümüz buğulanır. Bu, sıcaklıklar arasında hızlı geçiş yaptığımızda oluşan yoğunlaşmadır. Bu nem işitme cihazınıza zarar verebilir. Bunun önüne geçmek için nem alma tabletleri kullanmalı ve düzenli olarak cihazınızı kontrol ettirmelisiniz.

Sizde şubelerimizden periyodik zamanlarla cihazınızın kontrollerini ücretsiz yaptırabilirsiniz.

İşitme cihazlarınızı nemden korumanın en iyi yöntemlerinden biri, cihazlarınızı her gün temizlemek ve kurutma tabletlerini kullanmaktır. Pil kapağını açın ve pil temas noktalarını temiz tutun. İşitme cihazlarınızı tamamen kurutmak için işitme cihazı kurutucu kullanmak iyi bir fikirdir. Kullanımı basittir. Tek yapmanız gereken, cihazınızı temizledikten sonra nem alma kutusuna yerleştirmektir. Gece boyunca cihazları nem alma kutusuna bırakın ve sabah işitme cihazlarınız tamamen kuru ve nem/yoğuşmadan korunmuş olur.

Bir cevap yazın

Uzmana Danışın