Bursa +90 (224) 223 20 30 info@bursaadresisitme.com

Çocuklar İçin Earnet Perfect Pediatrik İşitme Cihazları

Perfect Pediatri cihazları bebek ve çocuklara yönelik geliştirilmiştir.

Su, toz, nem, darbe ve yere düşme gibi durumlara karşı daha dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

earnet-cocuk-isitme-cihazlari

En güvenilir ve fark oluşturan teknolojilerle, dünya çapında hizmet vermeye devam ediyoruz. Ayrıcalıklı Bazı Temel Özellikler ;

Özel ve Benzersiz Feedback Manager:
Bebeklerin ve çocukların kulak kanalları yetişkinlere göre daha dar, düz ve kısadır. Bu yüzden bebeklerin ve çocukların kulak kalıbını almak oldukça zordur ve çoğu kez istenilen sonuç elde edilemez. Tam olarak kulak kanalına oturmayan kalıplar ise, özellikle çıkış gücü yüksek işitme cihazlarında ötme yapar. Bu ötme sorununun etkisini minimize eden ve çoğunlukla ortadan tamamen kaldıran algoritmalar geliştirdik.

Tiz Sesler Duyulabiliyor :
Yüksek frekansalardaki Tiz seslerin daha rahat duyulması için, ek ve karmaşık teknolojileri aramak yerine, Perfect teknolojisiyle kazanç kaybı olmadan, geniş frekans bandında tiz sesleri detaylı duymak artık mümkündür. Müzik dinlemek, kuş sesi duymak ve doğada var olan sesleri birbirinden ayırt etmek artık hayal değil.

Maximum Gain:
İhtiyaç olan spesifik kazanç ile konuşma frekansları güçlendirilebiliyor, frekanslar arasındaki dengeyi sağlayabiliyor.

Güçlü Performans:
Bulunduğu ortama uyum sağlama özelliği ile duyma keyfini arttırır, işitme cihazı kullanımını zevkli hale getirir.

Konuşmalar Daha Açık:
Yeni nesil teknolojimiz, ihtiyaç olan sesleri kavrayıp dengeleyebiliyor. Frekansa spesifik zayıf tonlu heceleri bile tanıyıp güçlendirebiliyor.

Zor Akustik Koşulları :
Yoğun gürültülü ve zor akustik mekanlarda gürültü baskılayıcı yönetimi ile rahat bir ortam oluşturur. Gürültüleri baskılar, konuşmaları anlaşılır seviyeye yükseltir.

Stabil ve Dayanıklı:
Perfect Pediatri cihazları bebek ve çocuklara özel olarak geliştirilmiştir. Bebek ve çocuklar yetişkinler gibi işitme cihazlarını dikkatli kullanıp koruyamazlar. Perfect Pediatri işitme cihazları su, toz, nem, darbe ve yere düşme gibi durumlara karşı daha dayanıklıdır.

Pil Tüketimi:
Perfect Pediatri işitme cihazları düşük pil tüketimi sayesinde kullanıcıya uzun süreli işitme keyfi yaşatır. İşitme cihazı kullanıcısı, pili şarj etmekle uğraşmadan, pil bitti mi endişesi taşımadan, uzun süreli pili değiştirmeden, düşük maliyet ile işitme cihazı kullanma keyfini sürdürebilir.

Pil Işık Sinyali:
Yetişkinlerin kullandıkları işitme cihazı modellerinde zayıf pil uyarısı özelliği sayesinde pilin zayıfladığını anlayabilmektedirler. Yetişkinlerin kullandığı işitme cihazlarımızdan farklı olarak, bebek ve çocukların pilin bittiğini anlamayacağını düşünülerek, cihazın üzerine beş saniyede bir yanıp sönen ışıklı bir buton yerleştirilmiştir. Ebeveyn pil kontrolünü kendi sağlayabilecektir. Ayrıca pil bitişini haber veren konuşan teknoloji entegre edilmiştir.

Bebek ve Çocuklarda İşitme Kaybının Tanılanmasının Önemi

İşitme kaybı gözle görülebilen bir sağlık problemi değildir, işitme kaybının derecesi ne olursa olsun 0-3 yaş döneminde tanılanıp müdahale edilmesi gerekmektedir. işitme kayıpları bebek ve çocukların bilişsel, sosyal, dil ve konuşma gelişimlerinde olumsuz etkilere yol açmaktadır. bu yüzden işitme kaybı ile doğan bebeklerin erken dönemde tanılanması, kaybına uygun cihazlandırılması ve gerekli işitsel-sözel terapi alması amacı ile ülke çapında Ulusal Yenidoğan İşitme Taraması 2004 yılında başlatılmıştır. İlk altı aylık dönemde kalıcı işitme kaybı tanısı konulup uygun işitme cihazı ile cihazlandırılması halinde normal işiten yaşıtlarıyla uyumlu dil ve konuşma becerilerini edinirler.

Bebek ve Çocuklarda Uyarlama Yapılırken Dikkat Edilecek Noktalar

Bebek ve çocuklara yapılacak işitme cihazı uyarlaması yetişkinlere yapılan uyarlamadan farklı şekildedir. Yetişkinler kendilerini ifade ettikleri için uyarlama esnasında memnuniyet veya şikayetlerini dile getirebilmektedirler. Ama ne yazık ki bebek ve çocuklar da bu durum söz konusu olmadığından daha dikkatli olunmalıdır.
Çocuklarda uygulanacak cihazların teknik donanımı yeterli, kullanımı kolay ve dayanaklı olması gerekmektedir. Çocuk cihazlandırıldıktan bir ay sonra serbest alanda cihazlı ve cihazsız işitme eşikleri tespit edilip karşılaştırılmalı gerekli görüldüğü takdirde ayarlar tekrar yapılmalıdır. Bu süreçte sabırlı ve aile ile sürekli irtibatta olunmalıdır. En başarılı uyarlamanın sırrı empati yapabilmektir.

Bebek ve Çocuklarda İşitme Cihazı Seçimi

Aileler işitme kaybı ve işitme cihazı konusunda bilgi sahibi değildir. Öncelikle süreç ile ilgili aile bilgilendirilmelidir. Masum bir bebek veya bir çocuğun duyma dünyasını oluştururken samimi ve vicdanlı olunmalıdır. işitme cihazları çok seçenekli ürünlerdir. Bu yüzden çocuğun işitme kaybına en uygun cihazın seçilebilmesi için işitme cihazı uyarlayıcısının deneyimli ve nitelikli eğitim almış olması gerekmektedir. Perfect Pediatri cihazları çocuklara yönelik geliştirilmiştir. Su, toz, nem, darbe ve yere düşme gibi durumlara karşı daha dayanıklıdır. Bebek ve çocuklar için özel olarak geliştirdiğimiz Perfect Pediatri cihazları olabildiğince ses çeşitlerini sunabilmekte ve minik kullanıcıları, seslerin varlığı ve etkisiyle tanıştırmaktadır. Zihinsel varlıklarının çoğalmasına, algılama ve konuşma yeteneklerinin oluşmasına katkılar sunmaktadır. Geliştirmiş olduğumuz Perfect Pediatri, minik kullanıcıların teknolojiden maksimum istifade etmeleri, mükemmel bir gelecek kurabilmeleri için ihtiyaçlarına yönelik dizayn edildi. Bebeklerin ve çocukların kulak kanalları yetişkinlere göre daha dar, düz ve kısadır. Bu tip kulak kanallarından kulak kalıbı almak oldukça zordur ve çoğu kez istenilen sonuç elde edilemez. Kulak kanalına tam oturmayan kalıplar ise, özellikle güçlü çıkış gücüne sahip işitme cihazlarında ötme yapar. Bu sorunun etkisni azaltan ve çoğu kez ortadan tamamen kaldıran algoritmalar geliştirdik. Tiz seslerin duyulması için, ek ve karmaşık teknolojileri aramak yerine, Perfect teknolojisiyle kazanç kaybı olmadan, tiz sesleri detaylı işitmek artık mümkündür. Müzik dinlemek, kuş sesi işitmek artık hayal değil. Yeni modeller daha benzersiz, daha zarif ve daha güçlüdür. İşitme kaybının derecesine göre orta, ileri, çok ileri kayba göre farklı seçenekler bulunmaktadır. Diğer işitme cihazlarımızdan farklı olarak, çocukların pilin bittiğini anlamayacağını düşünülerek, cihazın üzerine beş saniyede bir yanıp sönen ışıklı bir buton yerleştirilmiştir. Ebeveyn pil kontorlünü kendi sağlayabilecektir. İşitme kaybına göre farklı cihaz çeşitleri bulunmaktadır. İşitme uzmanı uygun olan cihazı seçip tavsiye edecektir. Zor akustik mekanlarda gürültüyü baskılayıcı yönetimi ile rahat bir ortam oluşturur. Gürültüleri baskılar, konuşmaları anlaşılır seviyeye yükseltir.

adres_uzman

Çocuklara yönelik pediatrik işitme cihazlarıyla ilgili sorularınız mı var?

Merak ettiklerinizi uzmanlarımıza danışın!

Bursa Adres İşitme Cihazları Merkezi

Uzmanlarımız Bilgilendiriyor

Videoyu oynat

İşitme Cihazı Nereden Alınır?​

Videoyu oynat

Sosyal Güvenlik Kurumu İşitme Cihazı İçin Katkıda Bulunuyor Mu?

Videoyu oynat

Neden Bursa Adres İşitme Cihazları Merkezini Tercih Etmeliyim?

Earnet İşitme Cihazları

Diğer İşitme Cihazı Modellerini İnceleyin!

Kulak Arkası
İşitme Cihazları

Kulak arkası işitme cihazları hakkında kısa açıklayıcı bilgi

Earnet-SPn-isitme-cihazi

Kulak İçi
İşitme Cihazları

Kulak içi işitme cihazları hakkında kısa açıklayıcı bilgi

Earnet-micro-isitme-cihazi copy

Tie
İşitme Cihazları

Tie işitme cihazları hakkında kısa açıklayıcı bilgi

Earnet-Tie-isitme-cihazi
Uzmana Danışın