Bursa +90 (224) 223 20 30 info@bursaadresisitme.com

İşitme Cihazını Yenileme Nedenleri

İşitme cihazları, genel sağlığınız için çok önemli bir yatırımdır. Bu karmaşık cihazlar, insanların daha etkili bir şekilde duyma ve iletişim kurma kapasitesiyle günlük yaşamda gezinmelerine olanak tanır. Günümüzde çoğu elektronik cihaza benzeyen işitme cihazları, gelişen teknoloji ile birlikte gelişmeye devam ediyor. Mevcut olan çeşitli özellik ve seçenekler, artırılmış bağlantı özelliklerine, gelişmiş kullanıcı deneyimine ve işitme yeteneğini en üst düzeye çıkarır.

Ter, kulak kiri, nem vb. faktörler kademeli olarak işitme cihazlarını etkiler. Bu cihazların ortalama kullanım ömrü düzenli bakım ve onarım ile 5 ila 7 yıldır.

İşitme cihazlarınızı ne zaman yenilemeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz, bu nedenle dikkate almanız gereken birkaç husus var;

İşitme cihazlarınız eskisi gibi çalışmıyor
Muhtemelen işitme cihazlarınızı uzun süredir kullanıyorsunuz, bu da ona gerçekten aşina olduğunuz anlamına geliyor. Her gün taktıktan sonra, cihazlarınızın ne zaman çalışmadığını veya eskisi gibi çalışmadığını kolayca anlayabilirsiniz. İşitme cihazlarınız farklı çalışıyor gibi görünüyorsa, kendi uzmanlığınıza güvenmeniz önemlidir! İşitme cihazları, işleyişi için gerekli olan donanımı ve elektrik bileşenlerini (mikrofon, amplifikatör, hoparlör) etkileyebilecek kulaklarınızda meydana gelen ve oluşan farklı doğal unsurlardan kademeli olarak etkilenir.

İşitme cihazlarınızın maksimum kapasitede çalışmadığına dair birkaç işaret şunları içerir:

  • Ara sıra veya sık arıza yapma ve / veya tamamen çalışmama • Uğultu, ıslık veya zil sesleri duyuyorsunuz
  • Pilleri çok çabuk tüketiyorsa
  • Sürekli ötüyorsa (Feedback)

İşitme cihazlarınızda ara sıra küçük onarımların yapılması yaygındır, ancak bu sorunlar sık sık meydana gelirse, muhtemelen yeni işitme cihazlarına ihtiyacınız vardır.

İşitme ihtiyaçlarınız değişti
İşitme ihtiyaçlarınız zamanla değişebilir. İşitme kaybı, hafiften çok ileri dereceye kadar değişebilir. İşitme, değişebilen, gelişebilen ve ilerleyebilen çeşitli faktörlerden, çevresel yüksek sese maruziyet, tıbbi koşullar, yaşlanma vb. etkilenebilir. Bu, işitme ihtiyaçlarınızın da değiştiği ve farklı şekilde ele alınması gerektiği anlamına gelir. İşitme testleri, her iki kulaktaki işitme kaybının derecesini belirlemeyi içeren her iki kulakta da işitme yeteneğini ölçer. İşitme yeteneğiniz değiştiyse, mevcut işitme cihazlarınız sizi desteklemek için pek uygun olmayabilir.

Yaşam tarzınızdaki faktörler değişti
Artık bir işitme cihazı kullanıcısı olarak bildiğiniz gibi, belirli yaşam tarzı faktörleriniz ve tercihleriniz, hangi işitme cihazlarının sizin için en iyi sonucu vereceğini bilmenize yardımcı olur. Yaşam tarzı faktörleri şunları içerir: çalışma ortamınız, sosyal yaşamınız ve aktiviteleriniz, egzersize katılım vb. işitme cihazları, kendinizi bulduğunuz ortamlarda ve katıldığınız aktivitelerde hayatınızı idame ederken, yaşam tarzınızdaki değişiklikler, iş değişiklikleri işitme duyunuzu (rahatça) en üst düzeye çıkarmalıdır. Yaşam tarzınız, yeni işitme cihazlarının zamanının geldiğini gösterebilir. En son teknolojiyle ilgileniyorsunuz İşitme cihazı endüstrisi, işitme cihazlarını ve sunduklarını geliştirmek için sürekli olarak yeni teknolojiler uygulamaktadır. Ses kalitesini en üst düzeye çıkarırken işitme cihazlarını daha iyi entegre etmek için tasarlanmış bir dizi teknoloji vardır.

İşitme cihazlarının sunduğu, keşfetmek isteyeceğiniz çok daha fazla teknoloji ve özellik vardır.

İşitme cihazlarınızı yenilemek ve seçenekleri görmek istiyorsanız şubelerimizde uzmanlarımız sizleri bekliyor.

Randevu için 0541 632 4992

Bir cevap yazın

Uzmana Danışın